Seeds Widgets (2.5.1) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Remove
tr: Kaldır

en: Enabled
tr: Etkin

en: File
tr: Dosya

en: Number
tr: Sayı

en: Add
tr: Ekle

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Block
tr: Blok

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Tab
tr: Sekme

en: Orientation
tr: Yerleşim

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: About
tr: Hakkında

en: Tab: @title
tr: Sekme: @title
