Select 2 (8.x-1.0-beta3) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: On
pt: Ligado

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Off
pt: Desligado

en: Contains
pt: Contém

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Autocomplete matching
pt: Preenchimento automático correspondente a

en: Starts with
pt: Começa com

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
pt: Selecione o método usado para obter sugestões de preenchimento automático. Note que <em> Contém </em> pode causar problemas de desempenho em sites com milhares de entidades.

en: Autocomplete matching: @match_operator
pt: Correspondência do preenchimento automático: @match_operator
