Select 2 (8.x-1.0-beta4) - en to da translation catalogue (11 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: On
da: Tilsluttet

en: - None -
da: - Ingen -

en: Off
da: Afbrudt

en: Contains
da: Indeholder

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Autocomplete matching
da: Autocomplete matchning

en: Starts with
da: Starter med

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: @name field is required.
da: Feltet @name er påkrævet.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
da: Vælg metoden der skal bruges til at hente autocomplete-forslag. Bemærk at <em>Indeholder</em> kan give performance-problemer på sites med tusindvis af entities.
