Select 2 (8.x-1.10) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: On
fr: Activé

en: Search
fr: Rechercher

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Off
fr: Désactivé

en: Contains
fr: Contient

en: unlimited
fr: illimité

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Number of results
fr: Nombre de résultats

en: Autocomplete matching
fr: Correspondance de l'autocomplétion

en: Starts with
fr: Commence par

en: Autocomplete
fr: Autocomplétion

en: @name field is required.
fr: Le champ @name est requis.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
fr: Sélectionner la méthode utilisée pour récupérer les suggestions d'autocomplétion. Noter que <em>Contient</em> peut causer des problèmes de performance sur des sites avec des milliers d'entrées.

en: Autocomplete matching: @match_operator
fr: Autocomplétion correspondant à : @match_operator

en: Field width
fr: Largeur du champ

en: Field width: @width
fr: Largeur du champ : @width

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
fr: Nombre maximum de suggestions d'autocomplétion.

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
fr: Le nombre de suggestions qui seront listées. Utiliser <em>0</em> pour lever la limite.

en: Autocomplete suggestion list size: @size
fr: Taille de la liste des suggestions d'autocompletion : @size
