Select 2 (8.x-1.13) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: On
uk: Увімкнено

en: Search
uk: Пошук

en: - None -
uk: - Немає -

en: Off
uk: Вимкнено

en: Contains
uk: Містить

en: unlimited
uk: необмежено

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Number of results
uk: Кількість результатів

en: Autocomplete matching
uk: Збіг автодоповнення

en: Starts with
uk: Починається з

en: Autocomplete
uk: Автодоповнення

en: @name field is required.
uk: Поле @name є обов'язковим.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
uk: Виберіть спосіб підбору підказок автодоповнення. Зверніть увагу, що спосіб <em>Містить</em> може призвести до проблем зі швидкодією на сайтах з тисячами сутностей.

en: Autocomplete matching: @match_operator
uk: Збіг автодоповнення: @match_operator

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
uk: Максимальна кількість пропозицій автодоповнення.

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
uk: Кількість відображуваних пропозиції. Для зняття обмежень використовуйте <em>0</em>.

en: Autocomplete suggestion list size: @size
uk: Розмір списку пропозицій автодоповнення: @size
