Select 2 (8.x-1.14) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: On
tr: Açık

en: Search
tr: Ara

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Off
tr: Kapalı

en: Contains
tr: İçerir

en: unlimited
tr: limitsiz

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Number of results
tr: Sonuç sayısı

en: Autocomplete matching
tr: Otomatik tamamlama eşleşmesi

en: Starts with
tr: İle başlayan

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: @name field is required.
tr: @name alanı zorunludur.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
tr: Otomatik tamamlama önerilerini toplamak için kullanılan yöntemi seçin. <em>İçerir</em>'in binlerce varlığı olan sitelerde performans sorunlarına neden olabileceğini unutmayın.

en: Autocomplete matching: @match_operator
tr: @match_operator ile eşleşen otomatik tamamlama.

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
tr: Maksimum otomatik tamamlama önerisi sayısı.

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
tr: Listelenecek öneri sayısı. Sınırı kaldırmak için <em>0</em> kullanın.

en: Autocomplete suggestion list size: @size
tr: Otomatik tamamlama öneri listesi boyutu: @size
