Select 2 (8.x-1.15) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: On
id: Pada

en: Search
id: Pencarian

en: - None -
id: - Tiada -

en: Off
id: Matikan

en: Contains
id: Mengandung

en: unlimited
id: Tidak terbatas

en: About
id: Tentang

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Number of results
id: Jumlah hasil

en: Autocomplete matching
id: Pencocokan otomatis

en: Starts with
id: Mulai dengan

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis

en: @name field is required.
id: @name field dibutuhkan.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
id: Pilih metode yang digunakan untuk mengumpulkan saran pelengkapan otomatis. Perhatikan bahwa <em>Contains</em> dapat menyebabkan masalah kinerja pada situs dengan ribuan entitas.

en: Autocomplete matching: @match_operator
id: Pencocokan otomatis: @match_operator
