Select 2 (8.x-1.15) - en to pl translation catalogue (18 entries)

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: On
pl: Włączony

en: Search
pl: Szukaj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Off
pl: Wyłączony

en: Contains
pl: Zawiera

en: unlimited
pl: nieograniczony

en: About
pl: O stronie

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Number of results
pl: Liczba rezultatów

en: Autocomplete matching
pl: Dopasowanie podpowiedzi

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: @name field is required.
pl: Pole @name jest wymagane.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
pl: Wybierz metodę automatycznego dokańczania sugestii. Zauważ, że <em>Zawiera</em> w wypadku witryn zawierających tysiące encji może spowodować pogorszenie wydajności.

en: Autocomplete matching: @match_operator
pl: Dopasowanie podpowiedzi: @match_operator

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
pl: Maksymalna liczba sugerowanych podpowiedzi.

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
pl: Liczba sugesti, które zostaną wyświetlone. Użyj <em>0</em>, aby usunąć limit.
