Select 2 (8.x-1.2) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: On
ja: オン

en: Search
ja: 検索

en: - None -
ja: - なし -

en: Off
ja: オフ

en: Contains
ja: 含む

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Autocomplete matching
ja: 自動補完の一致

en: Starts with
ja: ～で始まる

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: @name field is required.
ja: @name フィールドは必須項目です。

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
ja: 自動補完の候補を集める方法を選択してください。サイトに何千ものエンティティが存在する場合は、<em>含む</em>だとパフォーマンス上の問題が生じることに注意が必要です。

en: Autocomplete matching: @match_operator
ja: 自動補完マッチング: @match_operator
