Select 2 (8.x-1.6) - en to ro translation catalogue (13 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: On
ro: Pornit

en: Search
ro: Căutare

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Off
ro: Oprit

en: Contains
ro: Conține

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Autocomplete matching
ro: Potrivire completare automată

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: @name field is required.
ro: Câmpul @name este obligatoriu.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
ro: Selectați metoda utilizată pentru a colecta sugestiile de autocompletare. Rețineți că <em>Conține</em> poate cauza probleme de performanță pe situri cu mii de entități.

en: Autocomplete matching: @match_operator
ro: Autocompletare potrivire: @match_operator
