Select 2 (8.x-1.9) - en to sv translation catalogue (18 entries)

en: User interface
sv: Användargränssnitt

en: On
sv: På

en: Search
sv: Sök

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Off
sv: Av

en: Contains
sv: Innehåller

en: unlimited
sv: obegränsad

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Number of results
sv: Antal resultat

en: Autocomplete matching
sv: Automatiskt kompletterande som överensstämmer

en: Starts with
sv: Börjar med

en: Autocomplete
sv: Automatiskt kompletterande

en: @name field is required.
sv: Fält @name är obligatoriskt.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
sv: Välj den metod som används för att samla in automatiskt kompletterande förslag. Observera att <em>Innehåller</em> kan orsaka prestandaproblem på webbplatser med tusentals objekt.

en: Autocomplete matching: @match_operator
sv: Automatisk komplettering överensstämmer: @match_operator

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
sv: Största antal automatiskt kompletterande förslag.

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
sv: Antalet förslag som kommer att listas. Använd <em>0</em> för att ta bort begränsningen

en: Autocomplete suggestion list size: @size
sv: Automatiskt kompletterande liststorlek: @size
