Select2 Boxes (8.x-1.0-alpha3) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Global settings
de: Globale Einstellungen

en: Anonymous
de: Gast

en: Loading...
de: Wird geladen...

en: Library
de: Bibliothek

en: Better Exposed Filters
de: Bessere Optionen für Filter in Ansichten

en: Searching...
de: Suche ...

en: Entity bundles
de: Entitäts-Subtyp

en: Provides additional options for exposed form elements.
de: Ermöglicht die Verwendung zusätzlicher Optionen für sichtbare Formularelemente.
