Select A11y NG (1.1.0) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Remove
uk: Вилучити

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Search
uk: Пошук

en: - None -
uk: - Немає -

en: Views
uk: Види

en: Choices
uk: Варіанти

en: Webform
uk: Вебформа

en: Chosen
uk: Обрано

en: @name field is required.
uk: Поле @name є обов'язковим.

en: Placeholder text
uk: Текст заповнювача

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder

en: Options elements
uk: Елементи варіантів

en: @libraries provide very similar functionality, only one should be enabled.
uk: @libraries надають дуже схожу функціональність, потрібно ввімкнути лише одну з них.
