Select (or other) (4.1.0) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Fields
hu: Mezők

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Check boxes/radio buttons
hu: Jelölőnégyzetek / választógombok

en: About
hu: Leírás

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Placeholder: @placeholder
hu: Helykitöltő: @placeholder

en: No placeholder
hu: Nincs helykitöltő
