Select (or other) (4.2.0) - en to sv translation catalogue (10 entries)

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Fields
sv: Fält

en: Select list
sv: Rullgardinsmeny

en: Check boxes/radio buttons
sv: Kryssrutor/envalsknappar

en: About
sv: Om

en: Select (or other)
sv: Välj (eller annat)

en: Provides a select box form element with additional option 'Other' to give a textfield.
sv: Tillhandahåller ett formulärselement för kryssrutor med ytterligare alternativ "Annat" för att erhålla ett textfält.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

en: No placeholder
sv: Ingen platshållare
