Self evaluation (2.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (72 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Administration
tr: Yönetim

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Back
tr: Geri

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Open
tr: Açık

en: View
tr: Görüntüle

en: Display
tr: Gösterim

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Text
tr: Metin

en: Theme
tr: Tema

en: User
tr: Kullanıcı

en: Continue
tr: Devam et

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Question
tr: Soru

en: Answer
tr: Cevap

en: Creation date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Comment
tr: Yorum

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: URL alias
tr: URL takma adları

en: Widget
tr: Arayüz kontrolü (widget)

en: Owner
tr: Sahibi

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Log in
tr: Giriş yapın

en: Choices
tr: Seçenekler

en: Close
tr: Kapat

en: Threshold
tr: Eşik

en: Full
tr: Tam

en: Share
tr: Paylaş

en: Authoring information
tr: Yazarlık Bilgileri

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Token
tr: Simge

en: Result
tr: Sonuç

en: Publishing options
tr: Yayınlama seçenekleri

en: Select List
tr: Seçim Listesi

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Changed
tr: Değişti

en: Themes
tr: Temalar

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Questions
tr: Sorular

en: Publish
tr: Yayınla

en: About
tr: Hakkında

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Dashboard
tr: Pano

en: Question type
tr: Soru tipi

en: Maximum Score
tr: En yüksek Sonuç

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Thresholds
tr: Eşikler

en: No information available.
tr: Bilgi yok.

en: Structure
tr: Yapı

en: Link label to the referenced entity
tr: Etiketi başvurulan varlığa bağlayın

en: The @entity-type %label has been deleted.
tr: @entity-type %label silindi.
