Self evaluation (8.x-1.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (46 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: Weight
cy: Pwysau

en: Image
cy: Delwedd

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Open
cy: Ar agor

en: View
cy: Gweld

en: Display
cy: Dangos

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Text
cy: Testun

en: Theme
cy: Thema

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Continue
cy: Parhau

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Question
cy: Cwestiwn

en: Comment
cy: Sylw

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Log in
cy: Mewngofnodi

en: Close
cy: Yn agos

en: Authoring information
cy: Awduro gwybodaeth

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Publishing options
cy: Dewisiadau cyhoeddi

en: Select List
cy: Dewis rhestr

en: Results
cy: Canlyniadau

en: Themes
cy: Themâu

en: Questions
cy: Cwestiynau

en: Publish
cy: Cyhoeddi

en: Structure
cy: Strwythur
