Self evaluation (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (359 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Back
fr: Précédent

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Open
fr: Ouvert

en: View
fr: Voir

en: Display
fr: Affichage

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Text
fr: Texte

en: Theme
fr: Thème

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Continue
fr: Continuer

en: Created
fr: Créé

en: Answer
fr: Réponse

en: Creation date
fr: Date de création

en: Comment
fr: Commentaire

en: Published
fr: Publié

en: Filter
fr: Filtrer

en: URL alias
fr: Alias d'URL

en: Percent
fr: Pourcentage

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Log in
fr: Se connecter

en: Choices
fr: Choix

en: Close
fr: Fermer

en: Threshold
fr: Seuil

en: Full
fr: Complet

en: Share
fr: Partager

en: Shared
fr: Partagé

en: Authoring information
fr: Informations de publication

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Result
fr: Résultat

en: Publishing options
fr: Options de publication

en: Select List
fr: Liste Déroulante

en: Results
fr: Résultats

en: Add reminder
fr: Ajouter un rappel

en: Changed
fr: Modifié

en: Enter username
fr: Entrez le nom d'utilisateur

en: Themes
fr: Thèmes

en: Chart type
fr: Type de graphique

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Add question
fr: Ajouter une question

en: Form
fr: Formulaire

en: Publish
fr: Publier

en: Reminders
fr: Rappels

en: About
fr: À propos

en: Step
fr: Étape

en: Answers
fr: Réponses

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: Bundle
fr: Type

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: Question type
fr: Type de question

en: Maximum Score
fr: Note maximum

en: Absolute
fr: Absolu

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Thresholds
fr: Seuils

en: Add theme
fr: Ajouter un thème

en: The weight of this item.
fr: Le poids de cet élément.

en: No information available.
fr: Aucune information n'est disponible.

en: Reminder
fr: Rappel

en: Creation Date
fr: Date de création

en: Modification Date
fr: Date de modification

en: Sign in
fr: Se connecter

en: Link label to the referenced entity
fr: Lier le libellé à l'entité référencée

en: Add Entity
fr: Ajouter une entité

en: Reminder Date
fr: Date de rappel

en: Add answer
fr: Ajouter une réponse

en: The @entity-type %label has been deleted.
fr: L'entité @entity-type %label a été supprimée.

en: Entity Title
fr: Titre de l'entité

en: Add a question
fr: Ajouter une question

en: @entity_type entities
fr: Entités @entity_type

en: Results configuration
fr: Configuration des résultats

en: See result
fr: Voir le résultat

en: Build self evaluation
fr: Construie une auto-évaluation

en: Evaluation configuration
fr: Configuration des auto-évaluations

en: Reminder configuration
fr: Configuration du rappel

en: Self Evaluation
fr: Auto-évoluation

en: Provide self evaluation feature
fr: Fournit les fonctionnalités d'auto-évaluation

en: SelfEvaluation
fr: Auto-évaluation

en: Add self evaluation
fr: Ajouter une auto-évaluation

en: Add groupment type
fr: Ajouter un type de groupement

en: Add groupment
fr: Ajouter un groupement

en: Add theme threshold
fr: Ajouter un seuil de thème

en: Add question choice
fr: Ajouter un choix

en: Add user choices
fr: Ajouter un choix

en: Add self evaluation computed thematic score
fr: Ajouter une note brute par thème.

en: Self Evaluations
fr: Auto-évaluations

en: Groupments
fr: Groupements

en: Groupment types
fr: Types de groupement

en: Groupment
fr: Groupement

en: Theme Threshold
fr: Seuil de thème

en: Question Choice
fr: Choix

en: User Choice
fr: Choix utilisateur

en: Computed Thematic Score
fr: Note brute par thème

en: Administer self evaluation entities
fr: Administrer les entités des auto-évaluations

en: Content of self evaluations entities
fr: Entité de contenu auto-évaluation

en: Configuration of self evaluations
fr: Configuration des auto-évaluations

en: List of self evaluations
fr: Liste des auto-évaluations

en: List of groupments
fr: Liste des groupements

en: Self evaluations content entities structures.
fr: Structure des entités de contenu auto-évaluation.

en: Self evaluations groupments.
fr: Groupements des auto-évaluations

en: Manage and CRUD actions on Self Evaluation Groupment type.
fr: Gérer, dont les actions de publication, les types de groupement.

en: Configure a Self Evaluation entity type
fr: Configurer le type d'entité Auto-évaluation

en: Configure a Groupment entity type
fr: Configurer le type d'entité Groupement

en: Configure a Reminder entity type
fr: Configurer le type d'entité Rappel

en: Configure a Theme entity type
fr: Configurer le type d'entité Thème

en: Configure a Question entity type
fr: Configurer le type d'entité Question

en: Configure an Answer entity type
fr: Configurer le type d'entité Réponse

en: Configure a Theme Threshold entity type
fr: Configurer le type d'entité Seuil de thème

en: Configure a Question Choice entity type
fr: Configurer le type d'entité Choix

en: Configure a User Choice entity type
fr: Configurer le type d'entité Réponse d'utilisateur

en: Themes and questions
fr: Thèmes et questions

en: Answers and users
fr: Réponses et utilisateurs

en: Administer self evaluation settings
fr: Administrer la configuration des auto-évaluations

en: Access self evaluation overview page
fr: Accéder à la page d'aperçu des auto-évaluations

en: Delete self evaluation
fr: Supprimer les auto-évaluations

en: Create self evaluation
fr: Créer des auto-évaluations

en: View self evaluation
fr: Voir les Auto-évaluations

en: Edit self evaluation
fr: Modifier les auto-évaluations

en: Administer self evaluation groupment types
fr: Administrer les types de groupement d'auto-évaluation

en: Access self evaluation groupment overview page
fr: Accéder à la page d'aperçu des groupements d'auto-évaluation

en: Delete self evaluation groupment
fr: Supprimer les groupements d'auto-évaluation

en: Create self evaluation groupment
fr: Créer des groupements d'auto-évaluation

en: View self evaluation groupment
fr: Voir les groupements d'auto-évaluation

en: Edit self evaluation groupment
fr: Modifier les groupements d'auto-évaluation

en: Administer self evaluation reminder settings
fr: Administrer la configuration des rappels d'auto-évaluation

en: Access self evaluation reminder overview page
fr: Accéder à la page d'aperçu des rappels d'auto-évaluation

en: Delete self evaluation reminder
fr: Supprimer les rappels d'auto-évaluation

en: Create self evaluation reminder
fr: Créer des rappels d'auto-évaluation

en: View self evaluation reminder
fr: Voir les rappels d'auto-évaluation

en: Edit self evaluation reminder
fr: Modifier les rappels d'auto-évaluation

en: Administer self evaluation theme settings
fr: Administrer la configuration des thèmes d'auto-évaluation

en: Access self evaluation theme overview page
fr: Accéder à la page d'aperçu des thèmes d'auto-évaluation

en: Delete self evaluation theme
fr: Supprimer les thèmes d'auto-évaluation

en: Create self evaluation theme
fr: Créer des thèmes d'auto-évaluation

en: View self evaluation theme
fr: Voir les thèmes d'auto-évaluation

en: Edit self evaluation theme
fr: Modifier les thèmes d'auto-évaluation

en: Administer self evaluation question settings
fr: Administrer la configuration des questions d'auto-évaluation

en: Access self evaluation question overview page
fr: Accéder à la page d'aperçu des questions d'auto-évaluation

en: Delete self evaluation question
fr: Supprimer les questions d'auto-évaluation

en: Create self evaluation question
fr: Créer des questions d'auto-évaluation

en: View self evaluation question
fr: Voir les questions d'auto-évaluation

en: Edit self evaluation question
fr: Modifier les questions d'auto-évaluation

en: Administer self evaluation answer settings
fr: Administrer la configuration des réponses d'auto-évaluation

en: Access self evaluation answer overview page
fr: Accéder à la page d'aperçu des réponses d'auto-évaluation

en: Delete self evaluation answer
fr: Supprimer les réponses d'auto-évaluation

en: Create self evaluation answer
fr: Créer des réponses d'auto-évaluation

en: View self evaluation answer
fr: Voir les réponses d'auto-évaluation

en: Edit self evaluation answer
fr: Modifier les réponses d'auto-évaluation

en: Administer self evaluation theme threshold settings
fr: Administrer la configuration des seuils de thème d'auto-évaluation

en: Access self evaluation theme threshold overview page
fr: Accéder à la page d'aperçu des seuils de thèmes d'auto-évaluation

en: Delete self evaluation theme threshold
fr: Supprimer les seuils de thèmes d'auto-évaluation

en: Create self evaluation theme threshold
fr: Créer des seuils de thème d'auto-évaluation

en: View self evaluation theme threshold
fr: Voir les seuils de thème d'auto-évaluation

en: Edit self evaluation theme threshold
fr: Modifier le seuil de thème

en: Administer self evaluation question choice settings
fr: Administrer la configuration des choix

en: Access self evaluation question choice overview page
fr: Accéder à la page d'aperçu des choix

en: Delete self evaluation question choice
fr: Supprimer les choix

en: Create self evaluation question choice
fr: Créer des choix

en: View self evaluation question choice
fr: Voir les choix

en: Edit self evaluation question choice
fr: Modifier les choix

en: Administer self evaluation user choices settings
fr: Administrer la configuration des choix d'utilisateur

en: Access self evaluation user choices overview page
fr: Accéder à la page d'aperçu des choix

en: Delete self evaluation user choices
fr: Supprimer les choix d'auto-évaluation

en: Create self evaluation user choices
fr: Créer des choix d'auto-évaluation

en: View self evaluation user choices
fr: Voir les choix d'auto-évaluation

en: Edit self evaluation user choices
fr: Modifier les choix d'auto-évaluation

en: Administer self evaluation computed thematic score settings
fr: Administrer la configuration des notes brutes par thème

en: Access self evaluation computed thematic score overview page
fr: Accéder à la page d'aperçu des notes brutes par thème

en: Delete self evaluation computed thematic score
fr: Supprimer les notes brutes par thème

en: Create self evaluation computed thematic score
fr: Créer des notes brutes par thème

en: View self evaluation computed thematic score
fr: Voir les notes brutes par thème

en: Edit self evaluation computed thematic score
fr: Modifier les notes brutes par thème

en: User Choices
fr: Choix

en: Themes & Questions
fr: Thèmes & Questions

en: Answers & Users
fr: Réponses & Utilisateurs

en: Self Evaluation Groupment type config
fr: Configuration du type de groupement

en: Total self evaluation answers: @total
fr: Nombre de réponses : @total

en: Total self evaluation groupments: @total
fr: Nombre de groupements : @total

en: No groupment types available. <a href=":link">Add groupment type</a>.
fr: Aucun groupement n'est disponible. <a href=":link">Ajouter un type de groupement</a>.

en: Total self evaluations: @total
fr: Nombre d'auto-évaluation : @total

en: Configuration Note
fr: Configuration des notes

en: Shareable Results
fr: Résultats partageables

en: Publishable Results
fr: Résultats publiables

en: Groupment Types
fr: Types de groupement

en: Total self evaluation question choices: @total
fr: Nombre de choix d'auto-évaluation : @total

en: Total self evaluation questions: @total
fr: Nombre de questions : @total

en: Total self evaluation reminders: @total
fr: Nombre de rappels : @total

en: Total self evaluation themes: @total
fr: Nombre de thèmes : @total

en: Total self evaluation theme thresholds: @total
fr: Nombre de seuils de thème : @total

en: Total self evaluation user choiceses: @total
fr: Nombre de choix : @total

en: Manage Self Evaluation entities.
fr: Gérer les entités d'Auto-évaluation.

en: Manage Self Evaluation configurations through groupment entities.
fr: Gérer la configuration des auto-évaluations et des regroupements.

en: Manage Self Evaluation Groupments entities.
fr: Gérer les entités Groupements d'Auto-évaluation.

en: Manage Self Evaluation entities structure.
fr: Gérer la structure des entités d'Auto-évaluation.

en: Manage Self Evaluation groupment entities.
fr: Gérer les entités Groupement d'Auto-évaluation.

en: Manage Self Evaluation Answer Entity.
fr: Gérer les entités Réponse d'Auto-évaluation.

en: Manage Self Evaluation Groupment Entity.
fr: Gérer les entités Groupement d'Auto-évaluation.

en: Manage Self Evaluation Question Choice Entity.
fr: Gérer les entité de type Choix

en: Manage Self Evaluation Question Entity.
fr: Gérer les entités Question d'Auto-évaluation.

en: Manage Self Evaluation Reminder Entity.
fr: Gérer les entités Rappel d'Auto-évaluation.

en: Manage Self Evaluation Theme Threshold Entity.
fr: Gérer les entités de type Seuil de thème

en: Manage Self Evaluation Theme Entity.
fr: Gérer les entités Thème d'Auto-évaluation.

en: Manage Self Evaluation User Choice Entity.
fr: Gérer les entités Choix d'Auto-évaluation.

en: Groupments Type
fr: Type de groupement

en: Manage Self Evaluation groupment types.
fr: Gérer les types de groupement.

en: There are no entity yet.
fr: Il n'y a aucune entité.

en: Add a choice
fr: Ajouter un choix

en: There are no question choice yet.
fr: Il n'y a aucun choix.

en: There are no question yet.
fr: Il n'y a aucune question.

en: List of choices
fr: Liste des choix

en: Add a theme
fr: Ajouter un thème

en: There are no theme yet.
fr: Il n'y a aucun thème.

en: List of questions
fr: Liste des questions

en: List of thresholds
fr: Liste des seuils

en: Add a Threshold
fr: Ajouter un seuil

en: Add Threshold
fr: Ajouter un seuil

en: There are no threshold yet.
fr: Il n'y a aucun seuil.

en: The title of the self evaluation entity.
fr: Le titre de l'entité auto-évaluation.

en: A description of the self evaluation.
fr: La description de l'auto-évaluation.

en: An illustration for the self evaluation.
fr: Une illustration de l'auto-évaluation.

en: Note type
fr: Type de note

en: Spider
fr: Radar

en: Form steps mode
fr: Mode de fonctionnement du formulaire

en: Groupment types comparables
fr: Types de groupement comparables

en: Start button label
fr: Libellé du bouton de démarrage

en: Start evaluation
fr: Commencer l'auto-évaluation

en: Shareable results
fr: Résultats partageables

en: Publishable results
fr: Résultats publiables

en: Enable reminder
fr: Activer le rappel

en: Reminder time limits
fr: Durée de temps des rappels

en: Reminder Email Template
fr: Gabarit de courriel du rappel

en: The user ID of the self evaluation author.
fr: L'identifiant (ID) de l'utilisateur auteur de l'auto-évaluation.

en: The time that the self evaluation was created.
fr: Le moment où l'auto-évaluation a été crée.

en: The time that the self evaluation was last edited.
fr: Le moment où l'auto-évaluation a été mise à jour la dernière fois.

en: A boolean indicating whether the self evaluation is enabled.
fr: Un bouléen indiquant si l'auto-évaluation est active ou non.

en: SelfEvaluation : Title
fr: Auto-évaluation : Titre

en: SelfEvaluation : Start button
fr: Auto-évaluation : Bouton de démarrage

en: The user ID of the self evaluation answer author.
fr: L'identifiant (ID) de l'utilisateur auteur de cette réponse.

en: Last Question
fr: Dernière question

en: A boolean indicating whether the self evaluation answer is enabled.
fr: Un bouléen indiquant si la réponse d'auto-évaluation est activée.

en: The time that the self evaluation answer was created.
fr: Le moment où la réponse d'auto-évaluation a été créée.

en: The time that the self evaluation answer was last edited.
fr: Le moment où la réponse d'auto-évaluation a été mise à jour la dernière fois.

en: The name of the self evaluation groupment entity.
fr: Le nom du groupement d'une Auto-évaluation

en: A boolean indicating whether the self evaluation groupment is enabled.
fr: Un bouléen indiquant si le groupement d'auto-évaluation est actif.

en: The user ID of the self evaluation groupment owner.
fr: L'identifiant (ID) du créateur du groupement.

en: Groupment type
fr: Type de groupement

en: The title of the self evaluation question entity.
fr: Le titre de l'entité question.

en: A description of the self evaluation question.
fr: La description de la question.

en: Single Answer Max
fr: Une seule réponse possible

en: Mulitple Answers Sum
fr: Plusieurs réponses possibles

en: Comment enabled
fr: Commentaire activé

en: Comment label
fr: Libellé du commentaire

en: Parent Theme
fr: Thème parent

en: A boolean indicating whether the self evaluation question is enabled.
fr: Un bouléen indiquant si la question est active ou non.

en: The title of the self evaluation question choice entity.
fr: Le titre de l'entité choix.

en: Parent Question
fr: Question parente

en: Question Choices
fr: Suggestions de question

en: The user ID of the self evaluation reminder author.
fr: L'identifiant (ID) de l'utilisateur auteur du rappel.

en: The self evaluation linked to the self evaluation reminder.
fr: L'auto-évaluation liée au rappel.

en: The moment when the reminder is launched.
fr: Le moment où le rappel est lancé.

en: The time that the self evaluation reminder was created.
fr: Le moment où l'entité rappel a été créée.

en: The name of the self evaluation theme entity.
fr: Le nom de l'entité thème.

en: A description of the self evaluation theme.
fr: Une description du thème d'auto-évaluation.

en: The self evaluation linked to the self evaluation theme.
fr: L'auto-évaluation liée au thème.

en: A boolean indicating whether the self evaluation theme is enabled.
fr: Un bouléen indiquant si le thème d'auto-évaluation est actif ou non.

en: The name of the self evaluation theme threshold entity.
fr: Le nom de l'entité seuil de thème.

en: A description of the self evaluation theme threshold.
fr: La description du seuil de thème.

en: Theme Thresholds
fr: Seuils de thème

en: Parent Answer
fr: Réponse parente

en: New self evaluation answer %label has been created.
fr: La réponse %label a été créée.

en: The self evaluation answer %label has been updated.
fr: La réponse %label a été mise à jour.

en: Created new self evaluation answer %label
fr: La réponse %label a été créée.

en: Updated new self evaluation answer %label.
fr: La réponse %label a été mise à jour.

en: Settings form for a self evaluation answer entity type.
fr: Formulaire de configuration de l'entité de type réponse.

en: New self evaluation %label has been created.
fr: La nouvel auto-évaluation %label a été créée.

en: The self evaluation %label has been updated.
fr: L'auto-évaluation %label a été mise à jour.

en: Created new self evaluation %label
fr: La nouvel auto-évaluation %label a été créée.

en: Updated new self evaluation %label.
fr: L'auto-évaluation %label a été mise à jour.

en: New self evaluation groupment %label has been created.
fr: Le nouveau groupement %label a été créé.

en: The self evaluation groupment %label has been updated.
fr: Le groupement %label a été mis à jour.

en: Created new self evaluation groupment %label
fr: Le nouveau groupement %label a été créé.

en: Updated new self evaluation groupment %label.
fr: Le groupement %label a été mise à jour.

en: Settings form for a self evaluation groupment entity type.
fr: Formulaire de configuration de l'entité de type groupement.

en: Add self evaluation groupment type
fr: Créer un type de groupement d'auto-évaluation

en: Edit %label self evaluation groupment type
fr: Modifier le type de groupement %label

en: The human-readable name of this self evaluation groupment type.
fr: Le nom affiché de ce type de groupement.

en: A unique machine-readable name for this self evaluation groupment type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fr: Le nom système unique de ce type de groupement. Ne peut contenir que des lettres en minuscule, des nombres et des tirets bas.

en: Save self evaluation groupment type
fr: Enregistrer le type de groupement.

en: Delete self evaluation groupment type
fr: Supprimer le type de groupement

en: The self evaluation groupment type %name has been updated.
fr: Le type de groupement %name a été mis à jour.

en: The self evaluation groupment type %name has been added.
fr: Le type de groupement %name a été créé.

en: New self evaluation question choice %label has been created.
fr: Le choix %label a été créé.

en: The self evaluation question choice %label has been updated.
fr: Le choix %label a été mis à jour.

en: Created new self evaluation question choice %label
fr: Le choix %label a été créé.

en: Updated new self evaluation question choice %label.
fr: Le choix %label a été mis à jour.

en: Settings form for a self evaluation question choice entity type.
fr: Formulaire de configuration de l'entité de type choix.

en: New self evaluation question %label has been created.
fr: La question %label a été créée.

en: The self evaluation question %label has been updated.
fr: La question %label a été mise à jour.

en: Created new self evaluation question %label
fr: La question %label a été mise à jour.

en: Updated new self evaluation question %label.
fr: La question %label a été mise à jour.

en: Settings form for a self evaluation question entity type.
fr: Formulaire de configuration de l'entité de type question.

en: New self evaluation reminder %label has been created.
fr: Le rappel %label a été créé.

en: The self evaluation reminder %label has been updated.
fr: Le rappel %label a été mis à jour.

en: Created new self evaluation reminder %label
fr: Le rappel %label a été créé

en: Updated new self evaluation reminder %label.
fr: Le rappel %label a été mis à jour.

en: Settings form for a self evaluation reminder entity type.
fr: Formulaire de configuration de l'entité de type rappel.

en: Settings form for a self evaluation entity type.
fr: Formulaire de configuration de l'entité de type auto-évaluation.

en: New self evaluation theme %label has been created.
fr: Le thème %label a été créé.

en: The self evaluation theme %label has been updated.
fr: Le thème %label a été mis à jour.

en: Created new self evaluation theme %label
fr: Le thème %label a été créé.

en: Updated new self evaluation theme %label.
fr: Le thème %label a été mis à jour.

en: Settings form for a self evaluation theme entity type.
fr: Formulaire de configuration de l'entité de type thème.

en: New self evaluation theme threshold %label has been created.
fr: Le seuil de thème %label a été créé.

en: The self evaluation theme threshold %label has been updated.
fr: Le seuil de thème %label a été mis à jour.

en: Created new self evaluation theme threshold %label
fr: Le seuil de thème %label a été créé.

en: Updated new self evaluation theme threshold %label.
fr: Le seuil de thème %label a été mise à jour

en: Settings form for a self evaluation theme threshold entity type.
fr: Formulaire de configuration de l'entité de type seuil de thème.

en: New self evaluation user choices %label has been created.
fr: Le choix %label a été créé.

en: The self evaluation user choices %label has been updated.
fr: Le choix %label a été mis à jour.

en: Created new self evaluation user choices %label
fr: Le choix %label a été créé.

en: Updated new self evaluation user choices %label.
fr: Le choix %label a été mis à jour.

en: Settings form for a self evaluation user choices entity type.
fr: Le formulaire de configuration de l'entité de type choix.

en: Unique Choice
fr: Choix unique

en: View self evaluation result
fr: Voir le résultat de l'auto-évaluation

en: View self evaluation result shared
fr: Voir le résultat de l'auto-évaluation partagée

en: View self evaluation result published
fr: Voir le résultat de l'auto-évaluation publiée

en: Update Visibility
fr: Mettre à jour la visibilité

en: Update visibility
fr: Mettre à jour la visibilité

en: Do you want to share you result ?
fr: Souhaitez-vous partager vos résultats ?

en: Do you want to publish you result ?
fr: Souhaitez-vous publier vos résultats ?

en: Open ?
fr: Ouvert ?

en: Select the widget to display your groupments options.
fr: Sélectionner le widget pour afficher vos options de groupements.

en: You must be logged in to continue.
fr: Vous devez être connecté pour continuer.

en: Continue later
fr: Continuer plus tard

en: Spider Chart Type
fr: Graphique de type araignée

en: Radio Groupments Mode
fr: Mode de groupement en bouton radio

en: Select Groupments Mode
fr: Sélectionner le mode de groupement

en: Absolute Note Type
fr: Type de note absolue

en: Base 10 Note Type
fr: Type de note base 10

en: Base 5 Note Type
fr: Type de note en base 5

en: Percent Note Type
fr: Type de note en pourcentage
