Self evaluation (8.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (62 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Administration
hi: प्रशासन

en: URLs
hi: यूआरएल

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Weight
hi: मान

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Back
hi: वापस

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Open
hi: खुला

en: View
hi: देखें

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Text
hi: लेख

en: Theme
hi: थीम

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Continue
hi: जारी रखें

en: Created
hi: निर्मित

en: Question
hi: सवाल

en: Creation date
hi: निर्माण तारीख

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: URL alias
hi: यूआरएल उपनाम

en: Percent
hi: प्रतिशत

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Log in
hi: प्रवेश

en: Choices
hi: विकल्प

en: Close
hi: बंद करे

en: Full
hi: पूरा

en: Authoring information
hi: संलेखन जानकारी

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Result
hi: परिणाम

en: Publishing options
hi: प्रकाशन विकल्प

en: Select List
hi: सूची चुनें

en: Results
hi: परिणाम

en: Changed
hi: बदल गया

en: Themes
hi: थीम ( शैली )

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: About
hi: के बारे में

en: Bundle
hi: पोटली

en: Thresholds
hi: दहलीज

en: Structure
hi: ढांचा

en: Link label to the referenced entity
hi: संदर्भित इकाई के लिए लिंक लेबल

en: The @entity-type %label has been deleted.
hi: @entity-type %label को हटा दिया गया है।
