Self evaluation (8.x-1.0-alpha2) - en to jv translation catalogue (46 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Description
jv: Katrangan

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Administration
jv: Pengelolaan

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Edit
jv: Sunting

en: Search
jv: Goléki

en: Weight
jv: Urutan

en: Image
jv: Gambar

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: Open
jv: Dibuka

en: View
jv: Tampilan

en: Display
jv: Tampilan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Text
jv: Teks

en: Theme
jv: Tema

en: User
jv: Panganggo

en: Continue
jv: Lanjutna

en: Created
jv: Digawé

en: Question
jv: Pitakonan

en: Comment
jv: Komèntar

en: Published
jv: Dipacak

en: Filter
jv: Saring

en: Widget
jv: Piranti

en: Owner
jv: Sing duwé

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Choices
jv: Pilihané

en: Authoring information
jv: Katrangan panulisan

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Publishing options
jv: Opsi penerbitan

en: Results
jv: Kasilé

en: Themes
jv: Téma

en: About
jv: Ngenani

en: Dashboard
jv: Dasbor

en: Structure
jv: Struktur
