Self evaluation (8.x-1.0-alpha3) - en to bn translation catalogue (35 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Weight
bn: ভর

en: Image
bn: ছবি

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: Question
bn: প্রশ্ন

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Log in
bn: প্রবেশ

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড

en: Structure
bn: গঠন
