Self evaluation (8.x-1.0-alpha3) - en to hu translation catalogue (88 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Next
hu: Következő

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: URLs
hu: Webcímek

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Weight
hu: Súly

en: Image
hu: Kép

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Back
hu: Vissza

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Open
hu: Nyitott

en: View
hu: Megtekintés

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Updated
hu: Frissítve

en: Text
hu: Szöveg

en: Theme
hu: Smink

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Continue
hu: Folytatás

en: Created
hu: Létrehozva

en: Question
hu: Kérdés

en: Answer
hu: Válasz

en: Creation date
hu: Létrehozás dátuma

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: URL alias
hu: Webcímálnév

en: Percent
hu: Százalék

en: Bar
hu: Bár

en: Widget
hu: Felületi elem

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Choices
hu: Választások

en: Close
hu: Bezár

en: Threshold
hu: Küszöbérték

en: Full
hu: Teljes

en: Share
hu: Megosztás

en: Shared
hu: Megosztott

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Token
hu: Vezérjel

en: Result
hu: Eredmény

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: Select List
hu: Legördülő lista

en: Results
hu: Eredmények

en: Changed
hu: Módosítva

en: Enter username
hu: Felhasználónév megadása

en: Themes
hu: Sminkek

en: Chart type
hu: Grafikon típus

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Questions
hu: Kérdések

en: Form
hu: Űrlap

en: Publish
hu: Közzététel

en: About
hu: Leírás

en: Step
hu: Lépés

en: Answers
hu: Válaszok

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: Question type
hu: Kérdés típusa

en: Maximum Score
hu: Legtöbb pont

en: Absolute
hu: Abszolút

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Thresholds
hu: Küszöbértékek

en: Structure
hu: Felépítés

en: Reminder
hu: Emlékeztető

en: Sign in
hu: Bejelentkezés

en: Link label to the referenced entity
hu: Link címkéje a hivatkozott entitáshoz

en: Reminder Date
hu: Emlékeztető ideje

en: The @entity-type %label has been deleted.
hu: %label @entity-type törlése megtörtént.

en: Entity Title
hu: Entitáscím

en: @entity_type entities
hu: @entity_type entitások
