Self evaluation (8.x-1.0-alpha3) - en to kn translation catalogue (54 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Open
kn: ತೆರೆ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Question
kn: ಪ್ರಶ್ನೆ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Percent
kn: ಪ್ರತಿಶತ

en: Bar
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Note
kn: ಸೂಚನೆ

en: Log in
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Choices
kn: ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Share
kn: ಹಂಚಿಕೆ

en: Shared
kn: ಹಂಚಿಕೆಗೊಂಡ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Themes
kn: ಥೀಮುಗಳು

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: About
kn: ಕುರಿತು
