Self evaluation (8.x-1.0-alpha3) - en to oc translation catalogue (62 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Weight
oc: Pes

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Back
oc: Precedent

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Open
oc: Dobèrt

en: View
oc: Veire

en: Display
oc: Afichatge

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Text
oc: Tèxte

en: Theme
oc: Tèma

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Continue
oc: Contunhar

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Comment
oc: Comentari

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: Bar
oc: Barra

en: Owner
oc: Proprietari

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Log in
oc: Se connectar

en: Choices
oc: Causidas

en: Close
oc: Tampar

en: Full
oc: Complet

en: Share
oc: Partejar

en: Shared
oc: Partejat

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Token
oc: Geton (token)

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: Results
oc: Resultats

en: Changed
oc: Modificat

en: Enter username
oc: Entratz lo nom d'utilizaire

en: Themes
oc: Tèmas

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Form
oc: Formulari

en: Publish
oc: Publicar

en: About
oc: A prepaus

en: Bundle
oc: Paquet

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: Structure
oc: Estructura
