Self evaluation (8.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (80 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Next
pt: Próximo

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Administration
pt: Administração

en: URLs
pt: URL

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: Weight
pt: Peso

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Back
pt: Voltar

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Open
pt: Aberto

en: View
pt: Ver

en: Display
pt: Exibição

en: Updated
pt: Atualizado

en: Text
pt: Texto

en: Theme
pt: Tema

en: User
pt: Usuário

en: Continue
pt: Continuar

en: Created
pt: Criado

en: Question
pt: Pergunta

en: Answer
pt: Resposta

en: Creation date
pt: Data de criação

en: Comment
pt: Comentário

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtrar

en: URL alias
pt: Apelido de URL

en: Owner
pt: Proprietário

en: Configuration
pt: Configurações

en: Note
pt: Nota

en: Log in
pt: Entrar

en: Choices
pt: Respostas

en: Close
pt: Fechar

en: Threshold
pt: Limite

en: Full
pt: Completo

en: Share
pt: Compartilhe

en: Authoring information
pt: Informações de autoria

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Result
pt: Resultado

en: Publishing options
pt: Opções de publicação

en: Select List
pt: Lista de seleção

en: Results
pt: Resultados

en: Changed
pt: Alterado

en: Enter username
pt: Insira um nome de usuário

en: Themes
pt: Temas

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Questions
pt: Questões

en: Form
pt: Formulário

en: Publish
pt: Publicar

en: About
pt: Sobre

en: Step
pt: Passo

en: Answers
pt: Respostas

en: Bundle
pt: Pacote

en: Dashboard
pt: Painel

en: Question type
pt: Tipo de questão

en: Maximum Score
pt: Pontuação máxima

en: Absolute
pt: Absoluto

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: Thresholds
pt: Tolerância

en: Structure
pt: Estrutura

en: Reminder
pt: Lembrete

en: Radio
pt: Rádio

en: Sign in
pt: Autenticar-se

en: Link label to the referenced entity
pt: Linkar rótulo para a entidade referenciada

en: The @entity-type %label has been deleted.
pt: @entity-type %label foi apagado(a).

en: @entity_type entities
pt: entidades @entity_type

en: See result
pt: Ver resultado
