Self evaluation (8.x-1.0-alpha3) - en to th translation catalogue (51 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Next
th: ถัดไป

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Back
th: กลับ

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Open
th: เปิด

en: View
th: ดู

en: Display
th: แสดงผล

en: Text
th: ข้อความ

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: ID
th: ไอดี

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Question
th: คำถาม

en: Answer
th: คำตอบ

en: URL alias
th: เป็นการกำหนด URL เฉพาะให้กับธีม

en: Widget
th: วิดเจ็ต

en: Owner
th: เจ้าของ

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Log in
th: เข้าสู่ระบบ

en: Close
th: ปิด

en: Authoring information
th: ข้อมูลผู้เขียน

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Result
th: ผล

en: Publishing options
th: ตั้งค่าการตีพิมพ์

en: Results
th: ผลลัพท์

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Enter username
th: กรุณาใส่ชื่อผู้ใช้งาน

en: Themes
th: แบบเว็บไซต์

en: Questions
th: คำถาม

en: Publish
th: เผยแพร่

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: Maximum Score
th: คะแนนเต็ม

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Structure
th: โครงสร้าง

en: The @entity-type %label has been deleted.
th: @entity-type %label  ได้ถูกลบออก
