Self evaluation (8.x-1.0-alpha4) - en to id translation catalogue (64 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Administration
id: Administrasi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Search
id: Pencarian

en: Weight
id: Bobot

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Back
id: Kembali

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Open
id: Buka

en: View
id: Lihat

en: Display
id: Tampilan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Text
id: Teks

en: Theme
id: Tema

en: User
id: Pengguna

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Created
id: Dibuat

en: Question
id: Pertanyaan

en: Answer
id: Jawab

en: Creation date
id: Tanggal dibuat

en: Comment
id: Komentar

en: Published
id: Dipublikasikan

en: URL alias
id: Alias URL

en: Widget
id: Piranti

en: Owner
id: Pemilik

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Log in
id: Login

en: Choices
id: Pilihan

en: Close
id: Tutup

en: Full
id: Penuh

en: Authoring information
id: Informasi penulisan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Result
id: Hasil

en: Publishing options
id: Opsi penerbitan

en: Select List
id: Pilih daftar

en: Results
id: Hasil

en: Changed
id: Berubah

en: Enter username
id: Masukan nama pengguna

en: Themes
id: Tema

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Questions
id: Soal

en: Form
id: Formulir

en: Publish
id: Tampilkan

en: About
id: Tentang

en: Bundle
id: Bundel

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Thresholds
id: Ambang batas

en: Structure
id: Struktur

en: Link label to the referenced entity
id: Tautkan label pada entitas yang menjadi acuan

en: The @entity-type %label has been deleted.
id: @entity-type %label telah dihapus.
