Self evaluation (8.x-1.0-alpha4) - en to nl translation catalogue (78 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Next
nl: Volgende

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Administration
nl: Beheer

en: URLs
nl: URL's

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Image
nl: Afbeelding

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Back
nl: Terug

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: Display
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Text
nl: Tekst

en: Theme
nl: Thema

en: User
nl: Gebruiker

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Question
nl: Vraag

en: Answer
nl: Antwoord

en: Creation date
nl: Aanmaakdatum

en: Comment
nl: Reactie

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: URL alias
nl: URL-alias

en: Percent
nl: Procent

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Note
nl: Notitie

en: Log in
nl: Inloggen

en: Choices
nl: Keuzen

en: Close
nl: Sluiten

en: Threshold
nl: Drempelwaarde

en: Full
nl: Volledig

en: Share
nl: Delen

en: Authoring information
nl: Auteursinformatie

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Result
nl: Resultaat

en: Publishing options
nl: Publicatie-opties

en: Select List
nl: Selectielijst

en: Results
nl: Resultaten

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Enter username
nl: Gebruikersnaam invoeren

en: Themes
nl: Thema's

en: Chart type
nl: Grafiektype

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Questions
nl: Vragen

en: Form
nl: Formulier

en: Publish
nl: Publiceren

en: About
nl: Over

en: Step
nl: Stap

en: Answers
nl: Antwoorden

en: Bundle
nl: Bundel

en: Question type
nl: Vraagtype

en: Absolute
nl: Absoluut

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Thresholds
nl: Drempelwaarden

en: Structure
nl: Structuur

en: Reminder
nl: Herinnering

en: Creation Date
nl: Aanmaakdatum

en: Modification Date
nl: Wijzigingsdatum

en: Sign in
nl: Inloggen

en: Link label to the referenced entity
nl: Label linkt naar gerefereerde entiteit

en: Add Entity
nl: Entiteit toevoegen

en: Reminder Date
nl: Herinneringsdatum

en: The @entity-type %label has been deleted.
nl: @entity-type %label is verwijderd.

en: @entity_type entities
nl: @entity_type-entiteiten
