Self evaluation (8.x-1.0-alpha5) - en to ru translation catalogue (90 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: Next
ru: Вперёд

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Administration
ru: Администрирование

en: URLs
ru: URL'ы

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Weight
ru: Вес

en: Image
ru: Изображение

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Back
ru: Назад

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Open
ru: Открыть

en: View
ru: Просмотр

en: Display
ru: Отображение

en: Updated
ru: Обновлено

en: Text
ru: Текст

en: Theme
ru: Тема

en: User
ru: Пользователь

en: Continue
ru: Продолжить

en: Created
ru: Создано

en: Question
ru: Вопрос

en: Answer
ru: Ответ

en: Creation date
ru: Дата создания

en: Comment
ru: Комментарий

en: Published
ru: Опубликовано

en: Filter
ru: Фильтр

en: URL alias
ru: Синоним URL

en: Bar
ru: Полоса

en: Widget
ru: Виджет

en: Owner
ru: Владелец

en: Short name
ru: Краткое имя

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Log in
ru: Войти

en: Choices
ru: Варианты

en: Close
ru: Закрыть

en: Threshold
ru: Пороговое значение

en: Full
ru: Полный

en: Share
ru: Поделиться

en: Authoring information
ru: Информация об авторе

en: Authored on
ru: Создан в

en: Token
ru: Токен

en: Result
ru: Результат

en: Publishing options
ru: Настройки публикации

en: Select List
ru: Выбор списка

en: Results
ru: Результаты

en: Add reminder
ru: Добавить напоминание

en: Changed
ru: Изменение

en: Enter username
ru: Введите имя пользователя

en: Themes
ru: Темы оформления

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Add question
ru: Добавить вопрос

en: Questions
ru: Вопросы

en: Form
ru: Форма

en: Publish
ru: Опубликовать

en: About
ru: Информация

en: Step
ru: Шаг

en: Answers
ru: Ответы

en: The configuration has been updated.
ru: Настройки были изменены.

en: Bundle
ru: Набор

en: Dashboard
ru: Панель управления

en: Question type
ru: Тип вопроса

en: Maximum Score
ru: Максимальный балл

en: Absolute
ru: Абсолютный

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Thresholds
ru: Предельные значения

en: The weight of this item.
ru: Вес этого пункта.

en: No information available.
ru: Информация не доступна.

en: Structure
ru: Структура

en: Reminder
ru: Напоминание

en: Radio
ru: Радио

en: Sign in
ru: Войти

en: Link label to the referenced entity
ru: Сделать метку ссылкой на сущность

en: Add Entity
ru: Добавить сущность

en: Reminder Date
ru: Дата напоминания

en: The @entity-type %label has been deleted.
ru: @entity-type %label был удалён.

en: See result
ru: Результаты
