Self evaluation (8.x-1.0-alpha5) - en to te translation catalogue (48 entries)

en: Home
te: ముంగిలి

en: Title
te: శీర్షిక

en: Next
te: తరువాత

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Content
te: సారము

en: Description
te: వివరణ

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Administration
te: పరిపాలన

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Edit
te: మార్చు

en: Search
te: వెతుకు

en: Weight
te: భారం

en: Image
te: బొమ్మ

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Back
te: వెనక్కి

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Open
te: తెరువు

en: View
te: చూడు

en: Display
te: చూపు

en: Text
te: పాఠ్యం

en: Theme
te: అలంకారం

en: User
te: వాడుకరి

en: Continue
te: కొనసాగించు

en: Created
te: సృష్టితం

en: Question
te: ప్రశ్న

en: Comment
te: వ్యాఖ్య

en: Filter
te: వడపోయి

en: Log in
te: ప్రవేశించు

en: Close
te: మూసివేయి

en: Full
te: పూర్తి

en: Authoring information
te: రచయిత సమాచారం

en: Result
te: ఫలితం

en: Publishing options
te: ప్రచురణ ఎంపికలు

en: Results
te: ఫలితాలు

en: Themes
te: అలంకారాలు

en: Unpublished
te: ప్రచురింపబడనివి

en: Questions
te: ప్రశ్నలు

en: Publish
te: ప్రచురించు

en: About
te: గురించి

en: Structure
te: నిర్మాణం
