Self evaluation (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (69 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Back
fa: بازگشت

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Open
fa: باز

en: View
fa: مشاهده

en: Display
fa: نمایش

en: Updated
fa: به‌روز

en: Text
fa: متن

en: Theme
fa: پوسته

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Continue
fa: ادامه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Question
fa: سوال

en: Answer
fa: پاسخ

en: Creation date
fa: تاریخ ایجاد

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: Bar
fa: خط

en: Widget
fa: ساختار

en: Owner
fa: مالک

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Note
fa: یادداشت

en: Log in
fa: ورود

en: Choices
fa: انتخاب‌ها

en: Close
fa: بستن

en: Threshold
fa: آستانه

en: Full
fa: کامل

en: Share
fa: اشتراک‌گذاری

en: Authoring information
fa: اطلاعات نویسنده

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Token
fa: توکن

en: Result
fa: نتیجه

en: Publishing options
fa: گزینه‌های انتشار

en: Select List
fa: فهرست انتخاب

en: Results
fa: نتایج

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Enter username
fa: نام کاربری خود را وارد کنید

en: Themes
fa: پوسته‌ها

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Form
fa: فرم

en: Publish
fa: انتشار

en: About
fa: درباره

en: Bundle
fa: بسته

en: Dashboard
fa: میزکار

en: Thresholds
fa: آستانه‌ها

en: Structure
fa: ساختار
