Self evaluation (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (48 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Open
it: Aperto

en: View
it: Visualizza

en: Display
it: Visualizzazione

en: Updated
it: Aggiornato

en: Text
it: Testo

en: Theme
it: Tema

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Question
it: Domanda

en: Answer
it: Risposta

en: Creation date
it: Data di creazione

en: Comment
it: Commento

en: Score
it: Punteggio

en: Published
it: Pubblicato

en: URL alias
it: Alias URL

en: Owner
it: Proprietario

en: Configuration
it: Configurazione

en: Choices
it: Scelte

en: Threshold
it: Soglia

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Authored on
it: Creato il

en: Publishing options
it: Opzioni di pubblicazione

en: Changed
it: Modificato

en: Themes
it: Temi

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Questions
it: Domande

en: Publish
it: Pubblica

en: About
it: Informazioni

en: Answers
it: Risposte

en: Maximum Score
it: Punteggio massimo

en: Absolute
it: Assoluto

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Thresholds
it: Soglie

en: Structure
it: Struttura
