Semantica (8.x-1.0-alpha2) - en to is translation catalogue (22 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Login
is: Innskráning

en: None
is: Engin

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Text
is: Texti

en: Vertical
is: Lóðrétt

en: Page title
is: Titill síðu

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Footer
is: Fótur

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Basic
is: Einfalt

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Do not display
is: Ekki birta

en: Logout
is: Útskrá

en: Next page
is: Næsta síða

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: (active tab)
is: (virkur flipi)

en: Last page
is: Síðasta síða
