Semantica (8.x-1.0-alpha2) - en to fi translation catalogue (40 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Login
fi: Kirjaudu

en: None
fi: Ei mitään

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Help
fi: Ohje

en: Text
fi: Teksti

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Custom
fi: Oma

en: Basic
fi: Perusasetukset

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Add new comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: Do not display
fi: Älä näytä

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Go to first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Go to last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: mobile
fi: mobiili

en: Pagination
fi: Sivutus

en: sort ascending
fi: Lajittele nousevasti

en: sort descending
fi: Lajittele laskevasti

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: (active tab)
fi: (aktiivinen välilehti)

en: Stacked
fi: Pinottu

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: Last page
fi: Viimeinen sivu

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Site header
fi: Sivuston ylätunniste

en: First page
fi: Ensimmäinen sivu

en: Page @items.current
fi: Sivu @items.current

en: tablet
fi: tabletti

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet
