Semantica (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Text
hi: लेख

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Footer
hi: पादलेख

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Basic
hi: सामान्य

en: User login
hi: सदस्य प्रवेश

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Do not display
hi: प्रदर्श न करें

en: Logout
hi: लॉग आउट

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: mobile
hi: चलनशील

en: sort ascending
hi: आरोही तरह

en: sort descending
hi: उतरते तरह

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: (active tab)
hi: (सक्रिय टैब)

en: Site header
hi: साइट हेडर

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई
