Semantic UI (8.x-1.0) - en to th translation catalogue (20 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Add new comment
th: แสดงความเห็น

en: Uninstall
th: ลบโมดูล

en: Select all rows in this table
th: เลือกทุกแถวในตารางนี้

en: Deselect all rows in this table
th: ยกเลิกการเลือกทุกแถวในตารางนี้

en: Installed
th: ติดตั้ง

en: Go to first page
th: ไปหน้าแรก

en: Go to last page
th: ไปหน้าสุดท้าย

en: Drag to re-order
th: ลากเพื่อเปลี่ยนลำดับ

en: No modules are available to uninstall.
th: ไม่มีโมดูลที่สามารถลบได้

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
th: การอนุญาตนี้ได้รับมาจากบทบาทผู้ใช้รับรองความถูกต้อง

en: (active tab)
th: (แท็บปัจจุบัน)

en: The block cannot be placed in this region.
th: ไม่สามารถวางบล็อคในพื้นที่นี้ได้

en: Previous page
th: หน้าก่อนหน้า

en: Text Formats
th: รูปแบบข้อความ

en: First page
th: หน้าแรก
