Semantic UI (8.x-1.0) - en to da translation catalogue (31 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Description
da: Beskrivelse

en: Name
da: Navn

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Uninstall
da: Afinstallér

en: Select all rows in this table
da: Vælg alle rækker i tabellen

en: Deselect all rows in this table
da: Fravælg alle rækker i tabellen

en: Installed
da: Installeret

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Drag to re-order
da: Træk for at (om)sortere

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: No modules are available to uninstall.
da: Der er ingen moduler at afinstallere.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
da: Denne tilladelse er arvet fra den godkendte brugerrolle.

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: The block cannot be placed in this region.
da: Blokken kan ikke placeres i denne region.

en: Previous page
da: Forrige side

en: Text Formats
da: Tekstformater

en: Last page
da: Sidste side

en: First page
da: Første side

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Requires: @module-list
da: Kræver: @module-list

en: Required by: @module-list
da: Kræves af: @module-list

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
da: Maskinlæsbart navn: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
da[0]: Følgende grunder forhindrer at @module.module_name kan afinstalleres:
da[1]: Følgende grunder forhindrer at @module.module_name kan afinstalleres:
