Semantic UI (8.x-1.0) - en to gu translation catalogue (6 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Name
gu: નામ

en: Add new comment
gu: નવી ટિપ્પણી ઉમેરો

en: Uninstall
gu: દૂર કરો

en: (active tab)
gu: (સક્રિય ટૅબ)
