Semantic UI (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Name
hi: नाम

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Uninstall
hi: स्थापना रद्द करें

en: Select all rows in this table
hi: इस तालिका में सभी पंक्तियों का चयन करें

en: Deselect all rows in this table
hi: इस तालिका में सभी पंक्तियों को अचयनित करें

en: Installed
hi: संस्थापित

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Drag to re-order
hi: पुनःक्रमित करने के लिए खींचें|

en: (active tab)
hi: (सक्रिय टैब)

en: The block cannot be placed in this region.
hi: ब्लॉक इस क्षेत्र में नहीं रखा जा सकता

en: Text Formats
hi: पाठ प्रारूपों
