Semantic UI (8.x-1.0) - en to sv translation catalogue (32 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Description
sv: Beskrivning

en: Name
sv: Namn

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Add new comment
sv: Lägg till ny kommentar

en: Uninstall
sv: Avinstallera

en: Select all rows in this table
sv: Markera alla rader i tabellen

en: Deselect all rows in this table
sv: Avmarkera alla rader i tabellen

en: Installed
sv: Installerad

en: Add Comment
sv: Lägg till kommentar

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Go to first page
sv: Gå till första sidan

en: Go to last page
sv: Gå till sista sidan

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Drag to re-order
sv: Drag för att ordna om

en: Pagination
sv: Paginering

en: No modules are available to uninstall.
sv: Inga moduler är tillgängliga för avinstallation.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
sv: Denna behörighet ärvs från rollen verifierad användare.

en: (active tab)
sv: (aktiv flik)

en: The block cannot be placed in this region.
sv: Blocket kan inte placeras i denna region.

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: Text Formats
sv: Textformat

en: Last page
sv: Sista sidan

en: First page
sv: Första sidan

en: Submitted by @author_name on @date
sv: Inlagt av @author_name @date

en: Requires: @module-list
sv: Kräver: @module-list

en: Required by: @module-list
sv: Krävs av: @module-list

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
sv: Maskinläsbart namn: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
sv[0]: @module.module_name kan inte avinstalleras på grund av följande anledning:
sv[1]: @module.module_name kan inte avinstalleras på grund av följande anledningar:
