Semantic Views (8.x-2.0) - en to oc translation catalogue (9 entries)

en: List
oc: Listar

en: None
oc: Pas cap

en: Views
oc: Vistas

en: List type
oc: Tipe de lista

en: Ordered list
oc: Lista triada

en: Unordered list
oc: Lista pas triada

en: Row
oc: Linha

en: Displays rows one after another.
oc: Afichar las linhas las unas aprèp las autras.

en: Displays the fields with an optional template.
oc: Aficha los camps amb un template facultatiu.
