Send Request (8.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: Type
id: Jenis

en: Test
id: uji

en: Password
id: Sandi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: User
id: Pengguna
