Sender (8.x-1.0-alpha3) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Value
de: Wert

en: Group
de: Gruppe

en: Subject
de: Betreff

en: Message
de: Benachrichtigung

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Sender
de: Absender

en: Recipient
de: Empfänger

en: Messages
de: Benachrichtigungen

en: An error occured.
de: Ein Fehler ist aufgetreten.

en: Token types
de: Tokens

en: The recipient of the message.
de: Der Empfänger der Nachricht.

en: Token type
de: Token-Typ

en: Configure Sender module.
de: Sender-Modul konfigurieren.

en: Administer Sender module
de: Sender-Modul verwalten

en: Plugin with ID %id does not exist.
de: Das Plugin mit der ID %id ist nicht vorhanden.
