SendGrid Integration (8.x-1.2) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Subject
fr: Objet

en: Filename
fr: Nom du fichier

en: Mail
fr: Courriel

en: Save Settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: Clicks
fr: Clics

en: Attachments
fr: Pièces jointes

en: Spam
fr: Pourriel (spam)

en: API key
fr: Clé d'API

en: Browser
fr: Navigateur

en: Authentication
fr: Authentification

en: Send test message
fr: Envoyer un message de test

en: Headers
fr: Entêtes

en: From name
fr: Nom de l'expéditeur

en: Delivered
fr: Livré

en: Opens
fr: Ouverts

en: Message ID
fr: Identifiant (ID) du message

en: To Name
fr: Pour Nommer
