SEO Checklist (5.2.0) - en to nl translation catalogue (24 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Download
nl: Downloaden

en: Configure
nl: Instellen

en: Introduction
nl: Inleiding

en: Getting started
nl: Hoe te beginnen

en: Install
nl: Installeren

en: Create account
nl: Account aanmaken

en: Keep track of your Drupal Search Engine Optimization tasks.
nl: Bijhouden van uw Drupal Search Engine Optimization taken.

en: Configure permissions
nl: Toegangsrechten instellen

en: Search engines
nl: Zoekmachines

en: More info
nl: Meer informatie

en: Verifications
nl: Verificaties

en: Module settings
nl: Module-instellingen

en: Help page
nl: Helppagina

en: Configure Pathauto module.
nl: Pathauto-module instellen.

en: Configure Meta tags module.
nl: Metatag-module instellen.

en: Install Site verification module.
nl: Site Verification-module installeren.

en: Add verifications.
nl: Verificaties toevoegen.

en: Remember to include your link information in your email. If you don't know why you should link with other websites, read <a href="http://www.volacci.com/why-links-help-seo">Why links help SEO</a>.
nl: Vergeet niet om uw link-informatie toe te voegen aan de e-mail. Als u niet weet waarom u zou moeten linken met andere websites, lees dan <a href="http://www.volacci.com/why-links-help-seo">Why links help SEO</a>.

en: Microdata enables you to share content with other sites and services, like Google's Recipe View, using inline metadata.
nl: Microdata maakt het mogelijk inhoud te delen met andere websites en webdiensten, bijvoorbeeld Google's Recipe View, door gebruik te maken van ingebedde metadata.

en: Configure Microdata module.
nl: Microdata-module instellen.

en: [Optional] Watch the free <a href="http://drupalize.me/videos/introduction-drupal-seo">Introduction to Drupal SEO</a> video from Lullabot.
nl: [Optioneel] Bekijk de gratis video <a href="http://drupalize.me/videos/introduction-drupal-seo">Introduction to Drupal SEO</a> van Lullabot.

en: Configure Image Styles
nl: Afbeeldingsstijlen instellen
