SEO URLs (pretty URLs) (1.0.6) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Action
nl: Actie

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: View
nl: Weergeven

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: No items selected.
nl: Geen items geselecteerd.

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: About
nl: Over

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Canonical URL
nl: Canonical-URL

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
nl[0]: %action is toegepast op @count item.
nl[1]: %action is toegepast op @count items.

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
nl: Geen toegangsrechten om %action op @entity_type_label %entity_label uit te voeren.

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
nl: Het @entity_type met @field_name %value bestaat al.

en: Apply to selected items
nl: Toepassen op geselecteerde items

en: There are no @label yet.
nl: Er zijn nog geen @label.

en: Deleted @count content item. | Deleted @count content items.
nl[0]: @count inhoudsitem verwijderd.
nl[1]: @count inhoudsitems verwijderd.

en: @count content item has not been deleted because you do not have the necessary permissions. | @count content items have not been deleted because you do not have the necessary permissions.
nl[0]: @count inhoudsitem is niet verwijderd omdat u niet de juiste toegangsrechten hebt.
nl[1]: @count inhoudsitems zijn niet verwijderd omdat u niet de juiste toegangsrechten hebt.
