Seos (1.0.1) - en to pl translation catalogue (37 entries)

en: Register
pl: Rejestracja

en: List
pl: Lista

en: Comments
pl: Komentarze

en: On
pl: Włączony

en: Search
pl: Szukaj

en: Preview
pl: Podgląd

en: Teaser
pl: Skrót

en: Contact
pl: Kontakt

en: Off
pl: Wyłączony

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Other
pl: Inne

en: Full
pl: Pełny

en: Token
pl: Wzorzec

en: Paragraph
pl: Akapit

en: About
pl: O stronie

en: Send Message
pl: Wyślij wiadomość

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: Search index
pl: Indeks wyszukiwania

en: Card
pl: Karta

en: Compact
pl: Kompaktowy

en: Full comment
pl: Pełen komentarz

en: Full content
pl: Pełna wersja wpisu

en: Taxonomy term page
pl: Strona terminów kategorii

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Fallback date format
pl: Awaryjny format zapisu daty

en: Search result highlighting input
pl: Podświetl frazę wyszukiwania

en: Media library
pl: Biblioteka mediów

en: HTML Date
pl: Data HTML

en: HTML Datetime
pl: Data i czas HTML

en: HTML Month
pl: Miesiąc HTML

en: HTML Time
pl: Czas HTML

en: HTML Week
pl: Tydzień HTML

en: HTML Year
pl: Rok HTML

en: HTML Yearless date
pl: Data bez roku HTML

en: Default long date
pl: Domyślna data długa

en: Default medium date
pl: Domyślna data średnia

en: Default short date
pl: Domyślna data krótka
