Serial Field (2.0.0-beta2) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Value
de: Wert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Number
de: Zahl

en: Serial
de: Seriennummer

en: Default value
de: Standardwert

en: About
de: Über

en: Auto increment serial field type.
de: Serien-Feldtyp, der sich automatisch erhöht

en: Hidden (Automatic)
de: Ausgeblendet (Automatisch)

en: Starting value
de: Anfangswert

en: Field types
de: Feldtypen
