Server-side A/B Testing (1.0.2) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Status
it: Stato

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Created
it: Creato

en: Node
it: Nodo

en: Active
it: Attivo

en: Changed
it: Modificato

en: Testing
it: In fase di test

en: Finished
it: Completato

en: Variants
it: Varianti

en: Draft
it: Bozza

en: Add variant
it: Aggiungi variante
