ServiceM8 Webform Integration (1.0.0) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Error Message
it: Messaggio di errore

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Quote
it: Cita

en: Required
it: Obbligatorio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Description field
it: Campo descrizione

en: Help
it: Aiuto

en: Email
it: E-mail

en: Email Address
it: Indirizzo e-mail

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: External
it: Esterna

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: Features
it: Funzionalità

en: Completed
it: Completato

en: Not configured
it: Non configurato

en: About
it: Informazioni

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: An unknown error occurred.
it: Si è verificato un errore sconosciuto.

en: Troubleshooting
it: Risoluzione problemi

en: Scheduled
it: Pianificazioni

en: Field mappings
it: Mappatura campi
